AMATÖR SPOR HAFTASI SON BULDU.

    Iğdır ’da Amatör Spor Haftası kutlamaları etkinlikleri kapsamında, Gençlik   ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kentin farklı yerlerinde halka açık mekanlarda   farklı branşlarda  düzenlenen müsabakalar büyük bir halk katılımı tamamlandı.
Gençlik ve Spor Bakanlığının 13 - 19 Ekim 2014 tarihleri arasında uygulamaya koyduğu Amatör Spor Haftası’nın bu yıl Iğdır Gençlik  ve Spor İl Müdürlüğü tarafından da başarı ile gerçekleştirildi.
Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Iğdır’da,  , Masa Tenisi, Taekwondo, Voleybol, Tenis, Karate, Yüzme,   Futbol, Hentbol, KickBoks, Basketbolu, Judo  ve Atletizm yarışmalarının yanı sıra geniş bir halk katılımı ile kortej yürüyüşü yapıldı.
Başarılı bir Spor Haftası gerçekleştirdiklerini belirten İl Müdürü  Kasım AYDOĞDU , ”Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında İlimizin farklı yerlerinde özellikle spora olan ilginin artması için halka açık yerlerde farklı branşlarda sportif faaliyetler düzenledik. İlimizde gençlerin spora olan ilgisi her geçen gün artıyor. Amacımız Iğdır’da lisanlı sporcu sayısını artırmak ve 7’den 70’e herkesin spor yapabilmesi için imkânlarımızı seferber etmekti ve hafta içerisinde yaptığımız faaliyetlere binlerce Iğdırlı katılım sağladı. Ben Amatör Spor Hafta içerisinde düzenlenen etkinliklere katılan sporcu, antrenör ve halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.  Daha sonra 2018 yılında ilimizde yılın antrenörüne ,yılın sporcusuna ve yılın spor adamına Plaket takdim edilerek son buldu.