HABERARŞİVİ
 • 30

  EKİM

  Sportif Yetenek Taraması Son Hız Devam Ediyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi son hız devam ediyor.

 • 16

  EKİM

  Vali Yardımcılarımız Kurumumuzu ziyarete bulundular .

  Iğdır Vali Yardımcıları olarak atanan Halit BENEK ve Yunis KOÇ Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü işleyişlerini, ilimizle ilgili yatırım, çalışma ve faaliyetlerini yakından incelemek üzere ziyaret gerçekleştirdiler . Gençlik ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu kurum hakında kısa brifing sundu

 • 15

  EKİM

  AMATÖR SPOR HAFTASI SON BULDU.

  Iğdır ’da Amatör Spor Haftası kutlamaları etkinlikleri kapsamında, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kentin farklı yerlerinde halka açık mekanlarda farklı branşlarda düzenlenen müsabakalar büyük bir halk katılımı tamamlandı.

 • 8

  EKİM

  Amatör Spor Haftası'nın Açılışı Yapıldı

  Iğdır'da, Amatör Spor Haftası dolayısıyla Yürüyüş düzenlendi.

 • 29

  AĞUSTOS

  BADMİNTONCULARIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI.

  Iğdırlı Sporcularımız Yine İlimizi ve Ülkemizi Uluslar arası Turnuvalarda İlimizi Temsil Edecekler.

 • 20

  TEMMUZ

  ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ALİ GÜMÜŞ KIRAATHANEMİZİN AÇILIŞI

  Gençlik Merkezimizde Şehit Piyade Uzman Ali Gümüş Kıraathanemizin açılış törenine Valimiz Sn. Enver Ünlü, Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Kasım AYDOĞDU , İl Emniyet Müdürü Melih Ekici, İl Jandarma Komutanı Hakan Başakçı, kurum müdürleri, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 • 29

  HAZİRAN

  IĞDIR YİNE AVRUPAYI TİTRETTİ.

  Ümitler Avrupa Judo Şampiyonası; 42 ülkeden toplam 256 judocunun katıldığı ve Bosna Hersek’in Saraybosna kentinde başlayan Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda Gençlik ve Spor Kulübümüzde Yetişen IĞDIR lı Milli Sporcumuz Salih Yıldız (60) Kiloda Bronz Madalya kazandı. Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ksım AYDOĞDU sporcumuzu ve antrenörü arıyarak tebriklerini iletirken Sporcumuzu ve Onu Yetiştiren ilimiz Judo Antrenörü Serkan Esenboğa yı tebrik ediyorum dedi.

 • 12

  HAZİRAN

  IĞDIR’A MÜJDE …

  Merkez Atatürk Mahallesi’nde bulunan Sentetik Futbol Sahası, Valimiz Sayın Enver ÜNLÜ ’nün yoğun çabaları sonucunda revize edilerek modern hale geliyor. Revize edilen futbol sahasının sentetik çim halısı sökülerek daha kaliteli çim ile değiştirilecek, yüksekliğinden dolayı seyircilerin görüş açısını kapatan tel örgüler 2 m ye indirilecektir. Mevcut portatif tribünler iptal edilerek yerine 3000 kişilik modern ve yükseğe konumlanmış seyirci tribünü yapılacaktır. Ödeneği Spor Toto Teşkilatı ve Iğdır İl Özel İdaresi tarafından karşılanacak yeni stadımız 2018-2019 sezonuna yetiştirilecektir. Şimdiden İlimize Hayırlı uğurlu olsun.

 • 4

  HAZİRAN

  JUDODA BİR ŞAMPİYONLUK DAHA!!

  Iğdırlı Judocularımız Yurt Dışında Bayrağımızı Dalgalandırmaya Devam Ediyorlar.

 • 21

  MAYIS

  Iğdır’da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı.

  Iğdır’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Zübeyde Hanım Bulvarında düzenlenen törenle kutlandı.

 • 16

  MAYIS

  IĞDIRLI BOKSÖRLER YİNE ŞAŞIRTMADI

  Erzincan'da 46 ilden 280 Sporcunun Katılımıyla Başlayan Şampiyona, 14 Mayıs Pazartesi günü yapılan Finale Son Buldu .

 • 15

  MAYIS

  GENÇLİK HAFTASI BAŞLADI

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri başladı.15-19 Mayıs Tarihlerinde kutlanacak olan Gençlik Haftasının açılış töreni Belediye Meydanında yapıldı.

 • 7

  MAYIS

  IĞDIR’DA BİR İLK

  Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gözde Tesislerinde olan ve halkın yoğun ilgisini çeken Iğdır yarı olimpik Yüzme Havuzunda ilk defa müsabaka düzenlendi. (09- 15 yaş) Gençlerimizin katılımıyla yüzme il seçmesi düzenlendi. Başarılı yüzücülerimiz il müdürümüz Ali Durna ve Hakemler tarafında ödülleri verildi. 30 sporcu hakem ve ailelerin katılımıyla şölen havasında geçen yarışma renkli görüntülere sahne oldu .Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün yatırımlar konusunda emeği olan ve Şimdi Millet Vekil Adayı Olan Kasım AYDOĞDU ‘ya teşekkür ederiz.

 • 25

  NİSAN

  ATALARINA YÜRÜDÜLER

  57. Alay Unutmadık Unutulmayacak

 • 25

  NİSAN

  TENİSCİLERİMİZ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA DOĞRU

  Türkiye Tenis Federasyonun Düzenlediği 14 Yaş Tenis Turnuvasından Büyük Başarı .