Pedallar bu kez #Gençlik haftası için çevirildi

  Pedallar bu kez #Gençlik haftası için çevirildi. 2024HareketlilikYılı nedeniyle düzenlediğimiz bisiklet turu 7'den 70'e çok sayıda hemşerilerimizin katılımı ile gerçekleşti. Sağlıklı bir yaşam için hep birlikte pedal çeviriyoruz.

  Haberi Oku

  Gençlik Haftasında Gençlerimizi Unutmadık

  Iğdır'ın bir ucundan bir ucuna yükselen #GençlikHaftası konser coşkusunu gururla sunarız.

  Haberi Oku

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Gençlik Yürüyüşü düzenlendi

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Gençlik Yürüyüşü düzenlendi. Valimiz Ercan TURAN ve İl Müdürümüz Recai ŞAHİN , gençlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi

  Haberi Oku

  IĞDIR'DA YÜZME İL MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında yarı olimpik kapalı yüzme havuzunda gerçekleştirilen yüzme, İl müsabakaları tamamlandı. Müsabakada derece elde eden sporcularımıza ödüllerini Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Recai ŞAHİN takdim etti

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ YURTLARDA KALAN ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETİ.

  İl Müdürümüz Recai ŞAHİN ve Yurt Hizmetleri Müdürümüz Erol BAYAT yurtlarımızı ziyaret etti.Şahin, yurtlarımızda kalan öğrencilerimizle sohbet ederek taleplerini dinledi.

  Haberi Oku

  Iğdır Valisi Ercan TURAN'DAN Spor Tesislerine Ziyaret

  Valimiz Ercan Turan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzü ziyaret ederek, İl Müdürü Recai Şahin ve kurum yetkililerinden yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ziyaretin ardından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen spor müsabakalarında dereceye giren özel sporculara ödüllerini takdim eden Valimiz Turan, özel sporcuları tebrik ederek başarılar diledi.

  Haberi Oku

  19 Mayıs Haftası Çelenk Sunma Töreniyle Başladı

  Iğdır'da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Programı kapsamında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Programı kapsamında çelenk sunma töreni Belediye meydanında gerçekleştirildi. Törende Atatürk Anıtı’na Gençlik ve Spor İl Müdürü Recai Şahin tarafından il müdürlüğü çelengi sunuldu.

  Haberi Oku

  ATLETİZMDE BÜYÜK BAŞARI

  10-11 Mayıs 2024 tarihleri arasında Diyarbakır’da düzenlenen Bölgesel yarı final Atletizm Yarışmalarında 12 Madalya

  Haberi Oku

  Iğdır’da Anneler Günü kapsamında 20 kilometrelik bisiklet turu düzenlendi

  Iğdır’da ‘Anneler Günü’ kapsamında, Iğdır Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Yeşilay, Türk Kızılay’ı, Tomris Hatun Bisiklet Kulübü tarafından bisiklet turu düzenlendi.

  Haberi Oku

  Bisiklet Turuna Yoğun İlgi

  Nahcıvan'ın 100. yıl kutlamaları nedeni ile İran'dan ülkemize giriş yapan 17 Bisiklet sporcusu Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürü Recai ŞAHİN tarafından makamında karşılandı. İl Müdürlüğümüz ve ARAZDER derneği ile ortaklaşa yapılan program kapsamında 2/3/4 Mayıs 2024 tarihlerinde ilimiz sporcularının da katılımı ile kültürel - sosyal faaliyetler ve Bisiklet turları düzenlendi.

  Haberi Oku

  Türkiye Judo Şampiyonasında Iğdırlı sporucu Kaynar 2. oldu

  Türkiye Judo Federasyonu tarafından Ordu'da düzenlenen ve 69 ilden sporcunun katıldığı Spor Toto Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, sona erdi. Altınordu ilçesindeki Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu'nda, 3 Mayıs Cuma günü başlayan şampiyonaya 69 ilden 1148 sporcu katıldı. Şampiyonanın son gününde sporcular kendi kilolarında mindere çıkarak dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti. Şampiyona, final maçlarının ardından tamamlandı. Şampiyonanın son gününde Spor Toto yıldızlar Türkiye Şampiyonasında Iğdırlı Judocumuz Melisa Kaynar 70 kilo gümüş madalya alarak 2. Oldu. Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, şampiyonaya katılan tüm sporculara, antrenörlerine ve hakemlere teşekkür etti.

  Haberi Oku

  Avrupa Boks Şampiyonasında derece elde eden Aybuğa davul zurnayla karşılandı.

  Avrupa Boks Şampiyonasında derece elde eden Aybuğa davul zurnayla karşılandı. Avrupa Boks Şampiyonasında 80 kiloda üçüncü olarak bronz madalyayı kazanan Mert Aybuğa, memleketinde davul zurnayla karşılandı. 2-15 Nisan 2024 Tarihleri arasında Hırvatistan’ın Porec kentinde yapılan Avrupa Şampiyonasında 80 kiloda Avrupa üçüncüsü olan Mert Aybuğa memleketine döndü. Müsabaka dönüşü Iğdırlı boksör Aybuğa, Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı'nda Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürü Recai Şahin’in in talimatı ile Spor Hizmetleri Müdürü Savaş Kaya, Şube Müdürü İshak Alaserhat, Antrenörü Burhan Özen, Boks İl temsilcisi, sporcu arkadaşları ve ailesi tarafından karşılandı.

  Haberi Oku

  Iğdır'da, "Kredi ve Yurtlar Spor Olimpiyatları" 8 ilden 168 sporcunun katılımıyla başladı

  Iğdır'da, "Kredi ve Yurtlar Spor Olimpiyatları" 8 ilden 168 sporcunun katılımıyla başladı Iğdır'da, Kredi ve Yurtlar Kurumu Spor Olimpiyatları kapsamında Voleybol Bölge Elemeleri grup maçları başladı. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYGM) tarafından bu yıl 13 branşta 35'incisi düzenlenen olimpiyatlar "Kredi ve Yurtlar Spor Olimpiyatları" adı altınında yapılıyor.

  Haberi Oku

  BENİM HOCAM EĞİTİMİNE YOĞUN İLGİ

  Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce tertiplenen programla, 'Benim Hocam' ekibinden Ramazan Yetgin, Bayram Meral, İlyas Güneş, Can Köni sınavlara hazırlanan gençlerle bir araya geldi. Iğdır Üniversite Karaağaç Kampüsü Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitim ve motivasyon seminerine gençler ilgisi büyük oldu. Programa telefonla katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençleri selamladığını, sınav öncesi başarılar dilediğini söyledi. Gençlere öz güven aşılayan 'Benim Hocam' projesini çok güzel bulduğunu ifadeden konuşmasında Bakan Bak, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu projede emeği geçen ekibi kutluyorum. Biz Bakanlık olarak her zaman gençlerimizin hizmetindeyiz, spor aktiviteleri olarak, burs olarak, barınma olarak her zaman gençlerimizle beraberiz. Gençlerimize sınavlarında başarılar diliyoruz, her zaman zihin açıklığı ve sakin bir şekilde soruları cevaplamalarını tavsiye ediyorum. Burada herkese çok selamlara Iğdır'a, o gençlere, o gençlerin heyecanına bizde burad

  Haberi Oku

  Iğdır'da, "2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü" dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

  Iğdır'da, "2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü" dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

  Haberi Oku

  BOCCE YILDIZLAR MÜSABAKASI SON BULDU

  2023-2024 Okul Sporları Faaliyet programında yer alan Okul sporları Bocce yıldızlar kız erkek müsabakaları sona ermiştir. Dereceye giren okullara ödülleri Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürü Recai ŞAHİN tarafından verildi. Dereceye giren takımları tebrik eder başarıların devamını dileriz .

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER