29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Spor Etkinlikleri Başladı.

  Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yıldönümünde kutlama etkinlikleri çerçevesinde çeşitli branşlarda spor etkinlikleri başladı.

  Haberi Oku

  Kulaçlar Amatör Spor Haftası İçin Atıldı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen "Amatör Spor Haftası" Iğdır 'da tüm hızıyla devam ediyor.

  Haberi Oku

  Kulaçlar Amatör Spor Haftası İçin Atılacak

  Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan Amatör Spor Haftası Yüzme Yarışları 10.10.2020 tarihinde (cumartesi) saat 11:00 da Iğdır Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda Gerçekleşecektir. Yarışmaya bütün halkımız davetlidir.

  Haberi Oku

  AVRUPA SPOR HAFTASI BAŞLADI

  23-30 Eylül “#AvrupaSporHaftası” etkinlikleri kapsamında, Valimiz Sayın Hüseyin Engin SARIİBRAHİM, İl Müdürümüz Sayın Gökhan YAVAŞER, Gençlik ve Spor Şube Müdürleri ve beraberindeki heyet ile birlikte düzenlenen açılış gösterilerine katıldılar. Hepimizin bildiği gibi sporun, hareketliliğin, sağlılğın, zindeliğin, yaşanabilir bir dünya için çevrenin ve bununla birlikte bu bilincin egemen kılınması apayrı bir önemdir. #BeActive

  Haberi Oku

  Iğdır’da 30 Ağustos Zafer Bayramı Turnuvaları Son Buldu

  Iğdır'da 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Atletizm , Voleybol , Bocce ,Engeli Sporcular Bocce ve Atletizm ,Masa Tenisi ,Tenis ,Sokak Basketbolu,Badminton spor branşlarında turnuvalar düzenlendi. Gençlik ve Spor tesislerinde gerçekleştirilen müsabakalarda sporcular, korona virüs tedbirleri kapsamında alınan tedbirlere uygun spor alanlara giriş yapıldı. Dereceye giren sporculara madalyaları Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Gökhan Yavaşer taktim etti.

  Haberi Oku

  Iğdır Millet Vekilimiz İl Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

  Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Yaşar KARADAĞ ve beraberindeki heyet İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer'in odasında gerçekleşen toplantıya, şube müdürleri katıldı.

  Haberi Oku

  ŞAMPİYONAYA YOLCULUK BAŞLADI.

  Gençlik ve Spor İl Müdürümüz sayın Gökhan YAVAŞER Tenisli sporcularımızı Tenis Kulüpleri Tenis Ligi şampiyonasına başarı dilekleriyle uğurladı.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ SPORCULARI ANTRENMANLARA BAŞLADI

  3 aydır müsabaka ve antrenmanlardan uzak duran sporcularımız bütün önlemleri alarak antrenmanlara başlandı. Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Gökhan Yavaşer’in yaptığı açıklamada “Yeni normalleşme süreciyle beraber Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, açılacak spor branşları ile spor tesisleri ve gençlik merkezlerinde uygulanacak önlemlere uyuyarak bütün imkanlarımızla sporcularımızın yanındayız . Iğdır da Aktif olan spor branşlarda başarı düzeyini yükseltmek ve tesis sayımızı artırmak için çalışacağız .Sporcularımıza antrenörlerimize şimdiden teşekkür eder başarılar dilerim” dedi.

  Haberi Oku

  19 MAYIS KUTLANDI

  İlimizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programları çerçevesinde yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında çelenk sunma töreni düzenlendi. Çelenk sunma törenine Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Gökhan YAVAŞER ve Kurum personelleri katıldı.Yine tedbirler kapsamında programa vatandaşların katılımına izin verilmezken tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması,saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program sona erdi

  Haberi Oku

  2019-2020 DÖNEMİ OKUL SPORLARI BOCCE İL SEÇMELERİ İDLİB ŞEHİTLERİMİZ ANISINA YAPILAN SAYGI DURUŞUYLA BAŞLADI

  Gençler, yıldızlar, ve küçükler kız - erkek kategorilerinde devam eden turnuvalarda sporcularımız geçtiğimiz günlerde İdlip'te kaybettiğimiz ve ülkemizin derin üzüntü yaşadığı şehitlerimizin anısına saygı duruşunda bulunarak turnuvalara başladılar. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Şetafettin YİĞİT ve Spor Şube Müdürümüz Zehra ÖZKAN maçları tamamlanan ve il dışındaki grup müsabakalarında ilimizi temsil edecek olan okullarımıza kupalarını vererek başarılar dilediler. Okullarımızın yoğun katılım sağladığı ve her geçen yıl katılımın fazlalaştığı Bocce branşımızı ilimizde yaygınlaştırmaya devam ediyoruz.

  Haberi Oku

  İş Yerinde Hareketsiz Kalma

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü masa başında çalışanların Fiziksel aktivite azlığından kaynaklanan Sağlık Sorunları yaşanmasını önlemek adına “Hareketsiz Kalma” Eğitimlerine başladı. Yaşamlarında büyük farklılıklar yapabilecek ve etkili egzersiz hareketlerini öğrenme ve uygulama fırsatı buldu

  Haberi Oku

  ATLETİZM GELİŞTİRME PROJESİ TAMAMLANDI.

  Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan Atletizm Geliştirme Projesi Finali Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde düzenlenen yarışların sonunda tamamlandı.

  Haberi Oku

  IĞDIR'DAN BİR ŞAMPİYON DAHA

  24-26 Ocak tarihleri arasında Kilis’te yapılan Ümitler Türkiye Judo Şampiyonasında 55 Kg'da sporcumuz Yunus Emre ESENBOĞA Türkiye Şampiyonu , 81 Kg da sporcumuz Sidar AKKUŞ Türkiye 3. olarak bizleri gururlandırmıştır .Iğdır Gençlik Spor ailesi olarak sporcularımızla gurur duyuyor Sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder başarıların devamını dileriz.

  Haberi Oku

  Küçükler Voleybol Müsabakaları Son Buldu.

  Okul sporları Küçükler Kız -Erkekler Voleybol İl Birinciliği müsabakaları 125.Yıl Anadolu Lisesi Spor Salonunda oynan final müsabakasının ardından son buldu.

  Haberi Oku

  IĞDIR GENÇLİK SPOR ARAÇLARINI TESLİM ALDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan araçlarımızdan ikisi teslim alındı . Sporcularımız için de 19+1 servis aracımızda bir hafta sonra teslim alınacaktır. ilimize hayırlı uğurlu olsun.

  Haberi Oku

  TÜRKİYE ŞEHİTLERİYLE YÜRÜDÜ

  Birinci Dünya Savaşı'nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekatı'nın 105. yılı anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliğe, soğuk havaya rağmen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER