19 MAYIS KUTLANDI

  İlimizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programları çerçevesinde yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında çelenk sunma töreni düzenlendi. Çelenk sunma törenine Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Gökhan YAVAŞER ve Kurum personelleri katıldı.Yine tedbirler kapsamında programa vatandaşların katılımına izin verilmezken tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması,saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program sona erdi

  Haberi Oku

  2019-2020 DÖNEMİ OKUL SPORLARI BOCCE İL SEÇMELERİ İDLİB ŞEHİTLERİMİZ ANISINA YAPILAN SAYGI DURUŞUYLA BAŞLADI

  Gençler, yıldızlar, ve küçükler kız - erkek kategorilerinde devam eden turnuvalarda sporcularımız geçtiğimiz günlerde İdlip'te kaybettiğimiz ve ülkemizin derin üzüntü yaşadığı şehitlerimizin anısına saygı duruşunda bulunarak turnuvalara başladılar. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Şetafettin YİĞİT ve Spor Şube Müdürümüz Zehra ÖZKAN maçları tamamlanan ve il dışındaki grup müsabakalarında ilimizi temsil edecek olan okullarımıza kupalarını vererek başarılar dilediler. Okullarımızın yoğun katılım sağladığı ve her geçen yıl katılımın fazlalaştığı Bocce branşımızı ilimizde yaygınlaştırmaya devam ediyoruz.

  Haberi Oku

  İş Yerinde Hareketsiz Kalma

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü masa başında çalışanların Fiziksel aktivite azlığından kaynaklanan Sağlık Sorunları yaşanmasını önlemek adına “Hareketsiz Kalma” Eğitimlerine başladı. Yaşamlarında büyük farklılıklar yapabilecek ve etkili egzersiz hareketlerini öğrenme ve uygulama fırsatı buldu

  Haberi Oku

  ATLETİZM GELİŞTİRME PROJESİ TAMAMLANDI.

  Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan Atletizm Geliştirme Projesi Finali Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde düzenlenen yarışların sonunda tamamlandı.

  Haberi Oku

  IĞDIR'DAN BİR ŞAMPİYON DAHA

  24-26 Ocak tarihleri arasında Kilis’te yapılan Ümitler Türkiye Judo Şampiyonasında 55 Kg'da sporcumuz Yunus Emre ESENBOĞA Türkiye Şampiyonu , 81 Kg da sporcumuz Sidar AKKUŞ Türkiye 3. olarak bizleri gururlandırmıştır .Iğdır Gençlik Spor ailesi olarak sporcularımızla gurur duyuyor Sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder başarıların devamını dileriz.

  Haberi Oku

  Küçükler Voleybol Müsabakaları Son Buldu.

  Okul sporları Küçükler Kız -Erkekler Voleybol İl Birinciliği müsabakaları 125.Yıl Anadolu Lisesi Spor Salonunda oynan final müsabakasının ardından son buldu.

  Haberi Oku

  IĞDIR GENÇLİK SPOR ARAÇLARINI TESLİM ALDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan araçlarımızdan ikisi teslim alındı . Sporcularımız için de 19+1 servis aracımızda bir hafta sonra teslim alınacaktır. ilimize hayırlı uğurlu olsun.

  Haberi Oku

  TÜRKİYE ŞEHİTLERİYLE YÜRÜDÜ

  Birinci Dünya Savaşı'nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekatı'nın 105. yılı anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliğe, soğuk havaya rağmen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

  Haberi Oku

  GENÇ ERKEKLER VOLEYBOL MÜSABAKALARI SON BULDU

  2019-2020 Yılı Okul Sporları Faaliyet Programı gereğince Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce 19-25 Aralık tarihleri arasında İskender Iğdır spor salonunda düzenlenen müsabakaya 15 okul takımının katıldığı Genç Erkekler Voleybol il birinciliği müsabakaları Oynanan final maçları ile son buldu. İl dışında ilimizi temsil edecek olan okulumuza ve derece elde eden diğer okullarımıza ödüllerini Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Yiğit tarafından verildi. Dereceye giren okul takımlarımıza ve katılım sağlayan diğer okullara teşekkür eder başarıların devamını dilerim .

  Haberi Oku

  FUTBOL GENÇLER MÜSABAKALARI SON BULDU.

  2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Genç Kız- Erkek futbol takımlarından toplam 21 takımın katıldığı karşılaşmalar, renkli görüntülere sahne oldu. Karaağaç Sentetik Semt Sahasında yapılan karşılaşmalar kıyasıya mücadelelere sahne olurken finale kalan takımlar arasında kıyasıya mücadele edildi. Müsabakalar sonunda. Dereceye giren takımlarımıza Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Şerafettin Yiğit, Şube Müdürleri, Iğdır Futbol İl temsilcisi ve beden eğitim öğretmenleri ve katılım sağlayan sporcularla beraber kupa töre yapılarak dereceye giren takımlarımıza kupaları verildi.İl Müdürü Yiğit “ turnuvaya gösterilen ilgiden dolayı Beden Eğitim Öğretmenlerini ve sporculara teşekkürlerini iletirken, her zaman gençlerimiz yanındayız “ dedi.

  Haberi Oku

  OKUL SPORLARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

  Iğdır Kazımkarabekir Spor salonunda düzenlenen Okullar Arası Küçükler Hentbol İl Birinciliği müsabakalarında dereceye giren okullar ödüllendirildi. Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen 2019-2020 eğitim öğretim yılı Okullar Arası Küçük Erkek - Kız Hentbol İl Birinciliği müsabakaları Küçük kızlar kategorisinde 60 , Küçük erkekler kategorisinde 64 sporcu katıldı . Müsabaka sonrası dereceye giren okullarımıza ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü sayın YİĞİT tarafından verildi.

  Haberi Oku

  2019 2020 Yılı Spor Kulüplere Malzeme Yardımı Yapıldı .

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Spor Kulüplerine malzeme dağıtımı programı Kazım Karabekir Spor Salonu’nda Valimiz sayın Enver ÜNLÜ , Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürümüz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş İle kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve okul idarecileri katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda Spor Kulübü kuran 17 okula, katılacakları müsabakalarda destek sağlamak amacıyla spor malzemesi dağıtımı yapıldı.Spor Kulüplerimize şimdiden başarılar dileriz .

  Haberi Oku

  2019- 2020 OKUL SPORLARI KROS İL BİRİNCİLİ SON BULDU.

  Okul Sporları Kros İl birinciliği yarışmaları Soğuk hava şartlarına rağmen yoğun katılımla tamamlandı. 225 sporcunun katılımıyla Dereceye giren takımlarımıza kupa ve madalyaları Spor İl müdürümüz Şerafettin Yiğit ,beden eğitimi öğretmenlerimiz ve hakemlerimiz tarafından verildi. Yarışmalarda dereceye giren takımlarımızı spor il müdürümüz tebrik ederek bölgede ilimizi temsil edecek olan takımlarımıza başarılar diledi.

  Haberi Oku

  2019-2020 OKUL SPORLARI MÜSABAKALARI START ALDI.

  2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Yarışmaları Gençler Masa Tenisi müsabakalarıyla Kazım Karabekir spor salonunda start aldı. Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Yiğit müsabakaları yerinde inceleyerek sporculara başarılar dilerek ve yarışmalarda salonlarımızın hazırlanması, teknik toplantı ve Müsabakalardaki disiplinin üst düzeyde olmasında emeği geçen personellere teşekkür ederim dedi.

  Haberi Oku

  2019-2020 OKUL SPORLARI TOPLANTISI YAPILDI

  2019-2020 Eğitim-öğretim dönemi okul sporları tanıtım ve istişare toplantısını Sayın Vali yardımcımız Aydın BÖRÜ, Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Yiğit il Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Beden Eğitimi Öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi

  Haberi Oku

  Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası Son Buldu

  Cumhuriyetimizin 96. Yılı kutlamaları kapsamında Iğdır Kyk İl Müdürlüğü tarafından Düzenlenen futbol Turnuvası çekişmeli maçlarla son buldu.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER