HABERARŞİVİ
 • 18

  OCAK

  YILDIZLAR FUTBOL MÜSABAKALARI SON BULDU.

  2018-2019 Okul Sporları Futbol Yıldız Kız Erkek İl Birinciliği Müsabakaları sona erdi.

 • 11

  OCAK

  GENÇ KIZLAR VOLEYBOL İL BİRİNCİLİĞİ SON BULDU.

  İskender Iğdır Spor Salonunda düzenlenen Genç Kızlar Voleybol İl Birinciliği müsabakaları sona erdi

 • 10

  OCAK

  BEDENSEL ENGELLİ SPORCUMUZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

  BEDENSEL ENGELLİ SPORCUMUZDAN GÖĞSÜMÜZÜ KABARTAN BAŞARI

 • 9

  OCAK

  Ana Lig Badminton Grup Müsabakaları Tamamlandı.

  Spor Genel Müdürlüğünün Koordinasyonu ile Gençli ve Spor İl Müdürlükleri ve Bağımsız Spor Federasyonu Başkanlıklarının iş birliğinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar ligi 2018-2019 sezonu Badminton Grup Müsabakaları 04-06 Ocak 2019 tarihleri arasında İlimiz İskender Iğdır Spor Salonunda 9 ilden yaklaşık 85 sporcunun katılımıyla yapılmıştır

 • 7

  OCAK

  ŞEHİTLER ANISINA YÜRÜDÜLER

  Sarıkamış Harekâtının 104. Yılı Anma Etkinlikleri Çerçevesinde Yürüyüş Gerçekleştirildi.

 • 4

  OCAK

  ANADOLU YILDIZLAR LİGİ GRUP MÜSABAKALARI BAŞLADI.

  2018-2019 Anadolu Yıldızlar Ligi 10 il ve 100 sporcunun katılımıyla 04-06 2019 tarihleri arasında İskender Iğdır Spor Salonunda açılış seremonisiyle başladı. Müsabakalarda dereceye giren takımlarımız Çeyrek Final İçin Bitlis’te buluşacaklar .

 • 21

  ARALIK

  Gençler Voleybol'da Kupalar Sahibini Buldu

  Spor Genel Müdürlüğü 2018-2019 Yılı Okul Sporları Faaliyet Programı gereğince Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce 20 Aralık 2018 tarihinde İskender Iğdır spor salonunda düzenlenen Müsabakalara toplam 13 okul takımının katıldığı Genç Erkekler Voleybol il birinciliği müsabakaları oynanan final maçları ile son buldu.

 • 12

  ARALIK

  Okullar Arası Genç Erkekler Basketbol Kupası sahibini buldu

  2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları, Okullar Arası Genç Erkekler Basketbol Kupası Karşılaşmaları, Hazar Koleji ve Mev Anadolu Lisesi arasında oynanan final maçıyla sona erdi.

 • 10

  ARALIK

  Yıldızlar Tenis Turnuvası Son Buldu.

  Iğdır Kazımkarabekir Spor Salonunda Yapılan yıldızlar Tenis okul sporları Tenis turnuvasında rakiplerini yenerek şampiyonluğa uzanan kızlarda İnönü orta okulu erkeklerde Mehmet Akif ortaokulu alarak Trabzon’da yapılacak olan Bölge şampiyonası katılmayı hak kazandılar. Dereceye giren okullarımıza kupalarını İl Müdürümüz Sayın Kasım AYDOĞDU takdim ederek katılan sporcu ve antrenörlere teşekkür etti . Bundan sonraki müsabakalarda başarılar dileriz dedi.

 • 6

  ARALIK

  2018-2019 OKUL SPORLARI KROS SON BULDU

  2018-2019 Yılında İlimizi Temsil Eden Takımımız Beli oldu.

 • 22

  KASIM

  2018-2019 OKUL SPORLARI BAŞLIYOR

  Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürü Kasım AYDOĞDU Merkezde Görev Yapan Beden Eğitimi Öğretmenleri İle Bir Araya Gelerek 2018-2019 Okul Sporları Hakkında Değerlendirmelerde Bulundu.

 • 30

  EKİM

  Sportif Yetenek Taraması Son Hız Devam Ediyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi son hız devam ediyor.

 • 16

  EKİM

  Vali Yardımcılarımız Kurumumuzu ziyarete bulundular .

  Iğdır Vali Yardımcıları olarak atanan Halit BENEK ve Yunis KOÇ Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü işleyişlerini, ilimizle ilgili yatırım, çalışma ve faaliyetlerini yakından incelemek üzere ziyaret gerçekleştirdiler . Gençlik ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu kurum hakında kısa brifing sundu

 • 15

  EKİM

  AMATÖR SPOR HAFTASI SON BULDU.

  Iğdır ’da Amatör Spor Haftası kutlamaları etkinlikleri kapsamında, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kentin farklı yerlerinde halka açık mekanlarda farklı branşlarda düzenlenen müsabakalar büyük bir halk katılımı tamamlandı.

 • 8

  EKİM

  Amatör Spor Haftası'nın Açılışı Yapıldı

  Iğdır'da, Amatör Spor Haftası dolayısıyla Yürüyüş düzenlendi.