HABERARŞİVİ
 • 9

  OCAK

  IĞDIRLI DAĞCILARDAN ANLAMLI TIRMANIŞ

  Onlar Rus savaşı sırasında tek kurşun atmadan şehit düşmüşlerdi; DAĞCILAR, Osmanlı- Rus savaşı (22 Aralık 1914-15 Ocak 1915) sırasında Sarıkamış'ın Allahuekber Dağları'nda tek kurşun atmadan donan 90 bin şehit anısına anlamlı bir tırmanış gerçekleştirdi.

 • 8

  OCAK

  YER ALLAHU EKBER GÖK ALLAHU EKBER

  Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından 'Gençlik Şühedanın İzinde' sloganıyla başta Sarıkamış olmak üzere tüm yurtta "Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı" düzenledi. Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı'nın 103. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Osman Aşkın Bak, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen çok sayıda gencimizin katılımıyla yürüyüş yapıldı.

 • 4

  OCAK

  ASIMIN NESLİ ASRIN YÜRÜYÜŞÜNDE

  07 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan 103. Yılında Sarıkamış Şehitlerini Anma Programına Bütün Halkımız Davetlidir.

 • 2

  OCAK

  OKUL SPORLARI MÜSABAKALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.

  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet programında yer alan Gençler Kız-Erkek Futbol ve Masa Tenisi Müsabakaları başarıyla tamamlandı. Dereceye giren okullarımıza Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu , Spor Şube Müdürü Sait Tekin ve Antrenörleri tarafından verildi. Bölge Müsabakalarında İlimizi temsil edecek olan okullarımıza şimdiden başarılar diler ve bütün imkanlarımızla sporcularımın yanındayız.

 • 26

  ARALIK

  IĞDIRDA BASKETBOL HEYACANI.

  Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce okul Sporları Faaliyetleri Kapsamında Basketbol Yıldızlar İl Birincilik Müsabakaları Son Buldu.

 • 22

  ARALIK

  GENÇ KIZLAR VOLEYBOL İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI SONA ERDİ.

  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Voleybol Genç Kızlar B final müsabakaları başarı ile Son Buldu.

 • 18

  ARALIK

  IĞDIR'DA OKUL SPORLARI DEVAM EDİYOR .

  Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce okul sporları faaliyetleri kapsamında Voleybol , Basketbol ve Futbol il birincilik Müsabakaları hız kesmeden devam ediyor.

 • 14

  ARALIK

  IĞDIRLI JUDOCULARIMIZ YİNE 1.SIRADA

  Türkiye Judo Şampiyonasında Iğdırlı Judocumuz Bütün Rakiplerini Yenerek Türkiye Şampiyonu Oldu.

 • 13

  ARALIK

  TÜGVA IĞDIR İL YÖNETİMİ İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ.

  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Iğdır İl Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu’yu makamında ziyaret etti.

 • 8

  ARALIK

  IĞDIR'DA FUTSAL HEYECANI SON BULDU.

  20107-2018 Okul Sporları Faaliyet programında yer alan okul sporları futbol müsabakaları başarılı bir şekilde son buldu.

 • 28

  KASIM

  IĞDIR’IN ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU!

  Türkiye Boks Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası 3. Grup Eleme Maçları Iğdır İskender Iğdır Spor Salonunda oynanan final maçlarının ardından tamamlandı.

 • 28

  KASIM

  IĞDIRLI JUDOCU AVRUPA'NIN ZİRVESİNDE

  Iğdırlı Sporcumuz Yine İlimizi ve Ülkemizi Gururlandırdı.Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin önerisiyle aday gösterilen ve bu yıl elde ettiği Avrupa ve dünya şampiyonluklarıyla büyük ses getiren genç judocu Mihraç Akkuş, Avrupa Olimpiyat Komiteleri’nin (EOC) 24-25 Kasım’da Hırvatistan’ın Zagreb kentinde düzenlediği Genel Kurulu’nda verilen Piotr Nurowski Ödülü’nde 3. oldu.

 • 24

  KASIM

  IĞDIRDA BOKS HEYECANI BAŞLADI.

  Büyükler Üçüncü Grup Türkiye Boks Şampiyonası müsabakaları Iğdır'daki açılış töreniyle başladı.

 • 20

  KASIM

  HENTBOL GENÇLER MÜSABAKALARI SON BULDU.

  2017-2018 Okul Sporları Hentbol Genç Kızlar, Genç Erkekler Müsabakası Son Buldu.

 • 14

  KASIM

  Okul Sporları Heyecanı Başladı

  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Organizasyonu Başladı.